تبلیغات
جدید ترین عکسهای ایرانی روز - تکنیک های رسیدن به اعتماد به نفس
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

جدید ترین عکسهای ایرانی روز
 
جدید ترین عکسهای بازیگران ایرانی روز

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه بیست و سوم خردادماه سال 1390 توسط farzam s

آیا کسی را می توانید بیابید که به اعتماد به نفس نیازی نداشته باشد و یا برای تقویت آن در وجود خود تلاشی نکند؟
به نظر می آید گاه اعتماد به نفس از نان شب واجب تر باشد. اگر خوب بنگریم می توانیم سرمنشاء هر موفقیت را در داشتن این خصیصه بدانیم. البته شاید تنها علت ممکن نباشد اما از اهمیت والایی برخوردار است. اعتماد به نفس توان و نیروی آدمی را دوچندان می کند و مسیر را برای تلاش روشن تر می نمایاند. با اعتماد به نفس خلاقیت انسان هم برای به کارگیری توان موجود بالا می رود و شاید بتوان گفت دو انسان با توان برابر و اعتماد به نفس متفاوت در زمانی موفق ترند که از این ویژگی بیشتر بهره ببرند. خلاصه آنکه اعتماد به نفس موهبتی است که ذاتی نبوده و هر زمان برای تقویت آن دیر نخواهد بود. پس با ما همراه باشید تا پند راهکار مناسب و مفید را در این زمینه به شما معرفی کنیم.


● ۷ تکنیک برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر


تفاوت ها و محدودیت های انسان ها را بپذیرید. توقع نداشته باشید کسی کامل باشد به خاطر داشته باشید که دیگری، حق دارد متفاوت باشد و سعی نکنید اصلاح گر باشید.


۱) خود را برای صعود و بالا رفتن سبک بار کنید. محبوب باشید. سعی کنید از کسانی باشید که مردم دوست دارند. این باعث جلب حمایت آنها شده و به برنامه موفقیت ساز شما سوخت رسانی می کند.


۲) در برقراری دوستی پیشقدم شوید. در هر فرصتی، خودتان را به دیگران معرفی کنید. مطمئن شوید که اسم طرف مقابل را درست یاد گرفته اید و یقین کنید که او نیز نام شما را درست یاد گرفته است.


۳) تفاوت ها و محدودیت های انسان ها را بپذیرید. توقع نداشته باشید کسی کامل باشد به خاطر داشته باشید که دیگری، حق دارد متفاوت باشد.


۴) به موج مثبت، یعنی ایستگاه افکار خوب گوش دهید. صفاتی را در مردم پیدا کنید که مایه دوست داشتن و تحسین کردن باشند نه مایه انزجار و تنفر. اجازه ندهید دیگران طرز فکر شما را درباره یک شخص سوم، تحت نفوذ خود درآورند. نسبت به مردم مثبت اندیش باشید تا نتایج مثبت به دست آورید.


۵) سخاوت در مکالمه را تمرین کنید. سعی کنید مثل افراد موفق باشید. یعنی دیگران را به صحبت کردن ترغیب کنید. اجازه دهید دیگری از نظراتش، عقایدش و پیشرفت هایش برای شما حرف بزند.


۶) همیشه و همیشه، سعی کنید مودب و متواضع باشید. این رفتار باعث می شود دیگران احساس بهتری پیدا کنند و موجب می شود که خودتان هم احساس بهتری داشته باشید.


۷) وقتی با یک شکست و عقب گرد مواجه می شوید، دیگران را ملامت نکنید. به خاطر داشته باشید، طرز فکر شما به هنگام شکست تعیین کننده فاصله شما تا پیروزی است.
  .: Weblog Themes By Pichak :.


20
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ